
Wat te doen in Dublin
ls een echte levensgenieter heb ik al heel veel steden gezien. London, Parijs, Barcelona, NY, Stockholm, Lissabon, Porto, Praag, Boedapest, Hamburg, Istanbul, Madrid, Berlijn, Venetie, Rome,… Het lijstje is eindeloos. En gek genoeg kwam Dublin nooit in onze gedachten op. En onterecht.. want als er één stad niet langer in het lijstje mag ontbreken is het de Ierse hoofdstad wel. De stad heeft de laatste jaren aan populariteit gewonnen en dat is zeker terecht. Dublin is een geweldige stad en wel om deze 5 (hoofd)redenen….
- Reden nummer 1 is zonder twijfel de vriendelijkheid. De inwoners zijn er namelijk super aardig. Zonder chroom kan je met iedereen een praatje maken. En als je hulp nodig hebt, is één woord genoeg voor hen.
- De stad heeft 600 pubs.. Keuze te over dus om er een gezellige avond van te maken.
- Op anderhalf uur sta je met Ryanair vanuit Brussel in Dublin. En nog voor een goedkope prijs ook. Alleen tijdig boeken is de boodschap.
- Overal vind je lekker eten in Dublin. Je kan kiezen voor traditionele Ierse gerechten in een typisch kader maar ook hippe trendy hotspots vind je terug in de hoofdstad. Voor ieder wat wils.
- Dublin heeft ontzettend veel te bieden. Je kan tijdens je citytrip de hele stad ontdekken maar ook de trein nemen naar de kust om te genieten van de prachtige natuur. Aan diversiteit geen gebrek.
Drie dagen vertoefde wij in de hoofdstad en beleefde wij er heel wat avonturen. Hierbij mijn tips voor een “amazing adventure in Dublin”.
Hop-on Hop-off bus.
Als echte toeristen kochten we een 24u ticket – voor 18 euro – voor de Hop-on Hop-off bus in Dublin. Hoewel alles op loopafstand is, kozen wij toch voor een toeristische rondrit. Enerzijds om alle bezienswaardigheden op een relaxte manier te kunnen zien, anderzijds om ons van de North naar de South side te brengen. Door een gebrek aan metro’s zijn de bussen of de taxi’s het enigste transportmiddel. Extra pluspunt: de fantastische humor van de chauffeur(s). Bij je ticket krijg je gewoonweg een stand-up comedy show bij!
Temple district
Iedere avond is het feest in Dublin. De wijk Temple bar is volgepakt met bars, pubs en restaurants. Het is er heerlijk slenteren doorheen de diverse straten met winkeltjes, boetieks en verborgen schatten. Temple bar is de bekendste pub van Dublin die je zeker moet gezien hebben – in & out – , maar ontdek ook de andere pubs want elk cafeetje heeft zijn charme.
Guiness storehouse
Guinness is het beroemdste en meest gedronken bier van Ierland. In de Guinness Storehouse, die er van buiten nog net zo uitziet als vroeger, kan je – met een audioguide – het hele proces van bierbrouwen meemaken. De brouwerij is vanbinnen übermodern met 7 verdiepingen vol interactie. Je inkomkaartje is inclusief een workshop bij de Guinness Academy waar je de kans krijgt om volgens de regels van de kunst je eigen biertje te tappen – biertapdiploma check. Nadien mag je deze zelfs opdrinken op de hoogste verdieping met uitzicht op het mooie, hartverwarmende centrum van Dublin. Ook al ben ik geen bierliefhebber kreeg ik toch spontaan dorst van de tour die je op een fantastische manier laat kennismaken met de grootste trots van Ierland.
Trinity college + Book of Kells
Trinity college library ( Book of Kells ) wordt ook wel ‘the old library’ genoemd. Deze bibliotheek is met 4,5 miljoen boeken de grootste van Ierland. Loop hier naar binnen en je waant je in een echte filmset. Hello Harry Potter. Borstbeelden van bekende schrijvers pronken voor de hoge boekenkasten die gevuld zijn met vergeelde pagina’s. Je ruikt hier de lucht van kennis en historie. Het fascineert, doet je verwonderen en wakkert je leeslust aan. Wij werden er zelfs stil van. Beeld je dat is in
Phoenix park
Door het stralende weer – call us lucky in een stad waar het altijd regent – besloten we om een tandem te huren en doorheen Phoenix Park te gaan fietsen wat meteen uitmondde in een onvergetelijke ervaring. Enerzijds door het sportief avontuur dat een tandem met zich meebrengt , anderzijds door de wilde herten die je op je pad tegenkomt. Het Phoenix Park heeft een oppervlakte van bijna zeven vierkante kilometer waar ook de Dublin Zoo en het presidentieel huis is gehuisvest.
Dalkey + Killiney hill
Heb je behoefte aan wat sightseeing? Neem dan de trein – amper 30 minuten – naar het prachtige badstadje Dalkey – thuishaven van Bono (U2). Geniet van de indrukwekkende kliffen, de prachtige landhuizen en de groene landschappen. Deze plek is uitstekend om even uit te waaien of om te gaan trekken naar Killiney Hill. Wees gewaarschuwd, het is pittig. Maar achteraf kan je nagenieten bij Finnegan’s – het stamcafé van Bono. Wij startten onze tocht met een stevig ontbijt bij the Corner Note en genoten van een bijzondere coctail bij Wanderlust.
Eten & drinken
Drie topadresjes op een rij:
- The Bakehouse waar ik ging voor een Irish stew: een stoofpotje van lam, aardappelen, ui, peterselie en groenten. Zware kost maar zo smaakvol! Het lunchadresje is ideaal gelegen in de North side naast de Liffey rivier. 6 Bachelors Walk – Dublin ( North side )
- The Pig’s ear – waar je hoogstaande culinaire gerechten krijgt voorgeschoteld voor amper 22 € voor 2 gangen of 26 € voor drie. Prachtig kader met uitzicht op Trinity college. Reserveren is een must! 4 Nassau St – Dublin ( South side )
- Saba – Thais & Vietnamees eten. Als je zin hebt voor iets internationaal dan zit je hier goed. Leuke sfeer, toffe ambiance en heerlijk eten. 26-28 Clarendon St – Dublin ( South side)
Logeren
Dublin kent ongelooflijk veel hotels. Wij kozen echter voor een budgetvriendelijke oplossing met name airbnb. Wij logeerden in the North side, Summerhill wat achteraf niet de beste plek bleek te zijn wegens geweld, drugs en zelfs moord. But we survived.. Het leuke eraan is dat je tips meekrijgt van locals die net niet te toeristisch en niet te standaard zijn. Thx Theo!
Dublin in drie woorden: vriendelijk, divers & verrassend. Overtuigd? Neem deze tips dan zeker mee en beleef een ongelooflijk trip. Sláinte! (proost!)
- Posted by Mariska Blommaert
- On 2017-11-04
- 4 Comments
4 Comments